Düz Okey

admin     19-06-20     Okey Salonları     1666

Düz Okey Oyna

Okey ülkemizin en sevilen oyunlarından biridir. Okey oyunu genel olarak ikiye ayrılır. Düz okey oyunu ve çanak okey oyunu gibi isimler alır. Bu yazıda sizlere düz okey oyunundan bahsetmek istiyoruz. Sitemizde bulunan düz okey oyna sayfamıza girerek okey oynamak artık oldukça basit. Düz okey oyunu bildiğimiz puanlı sisteme dayanan okey oyununa verilen isimdir. Birçok insan düz okey oyununu daha çok sever biz de bu kişiler için oluşturduğumuz sayfamızla hizmetinizdeyiz.

Okey oyununda taşlar istekaya dizilir ve belirli kurallar doğrultusunda okey oyunu oynanır. Son taşa kadar kurallara bakarak oluşturulan dizilimler ile gelebilen kişi elindeki son taşı ortaya atarak oyunu bitirir ve okey oyunun galiba olur. Düz okey oyunu işte bu kadar kolay ve zahmetsizdir.

Okeyde taşların dizilimi için belirli kurallar olduğunu söylemiştik. Bu kurallara bazı örnekler verebiliriz. Örneğin elinizdeki aynı renk taşları 1-2-3-4-5…13 şeklinde sıralı olacak şekilde dizmeniz mümkün. Veya farklı renkteki ancak aynı sayıdaki taşları da yan yana dizebilirsiniz. Eğer elinizde okey varsa ise istediğiniz herhangi bir taşın yerini alacak şekilde kullanabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir